تبلیغات
قدمی برای ظهور - پاسخ به شبهات مهدویت 7؟؟؟
به نام خدا موضوع : درس خواندن بهتراست یا انجام وظایفی که در قبال امام زمان  (عج)داریم


عمل به وظایف و دستورهای اسلامی باید جامع باشد. اگر فردی بخواهد فقط به یک جنبه بپردازد و از سایر تکالیف غافل باشد، انسانی تک بعدی و قطعاً‌ کارش ناقص است. 
احکام اسلامی و وظایف انسان ها مانند یک پیکر است. قرار نیست انسان تنها به قسمت خاصی از پیکر بپردازد و از قسمت های دیگر غافل بماند. قطعاً امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف خوب درس خواندن را می پسندد و همه ما وظیفه داریم برای او کاری انجام دهیم. 
وظیفه ما عمل کردن به مهم ترین کار است. اگر امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف یار با سواد و دانشمند و متفکر داشته باشد، بهتر است از این که یار او بی سواد و جاهل باشد.
بنابراین، اولین و مهم ترین وظیفة دانش آموزان،‌ خوب درس خواندن است تا بتوانند با آموختن و رشد و شکوفایی، بهترین روش خدمت به امام عجل الله تعالی فرجه الشریف را تشخیص بدهند؛ اما در کنار آن باید از مسئولیت های مهمی که در قبال امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف بر عهده دارند نیز غفلت نورزند. 
دانش پژوهان می توانند با برنامه ریزی و حذف کارهای غیر ضروری و زاید به خوبی هم درس بخوانند و هم وظایفی را که در قبال امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف دارند به نحو احسن انجام دهند.

وظایف دانش اموزان:

- با مطالعه کتابهای مفیدی که درباره امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف نوشته شده است، آگاهی و شناخت خود را به حضرت و اهداف شان، روز به روز افزایش دهند؛
- با اهمیت دادن به واجبات به ویژه نماز، حجاب،‌ احترام به پدر و مادر و دوری از هر کار بد و زشت، دل امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف را خشنود کند؛
- تا می توانند، به یاد او باشند و ثواب کارهای خوب را به مادر حضرت یا خود ایشان هدیه کنند؛
- برای سلامت و زودتر آمدنشان دعا کنند؛
- سعی کنند دیگران را نیز با امام عجل الله تعالی فرجه الشریف آشنا سازند. 

منبع :شبهات مهدوی -معرفت مهدوی 

طبقه بندی: پاسخ به شهبات مهدویت، 

تاریخ : پنجشنبه 15 بهمن 1394 | 01:57 ق.ظ | نویسنده : گل نرگس | نظرات

  • paper | پارک ایران | تازیانه